Najlepsze aplikacje dla studentów

Będąc studentem w dzisiejszych czasach, trudno wyobrazić sobie, jak wyglądało studiowanie jeszcze 20 czy 30 lat temu. A przecież nie są to jakieś bardzo odległe czasy. Szkopuł w tym, że dzieli je olbrzymi skok technologiczny i przede wszystkim upowszechnienie internetu, który wkroczył niemal w każdą dziedzinę życia. W olbrzymiej liczbie przypadków znacznie je uprościł. Przykładów na to, w jaki sposób internet i nowoczesne technologie ułatwiają życie studentom, jest bardzo wiele. Jednym z nich jest dostępność różnego rodzaju aplikacje, które w mig rozwiązują szereg problemów studenckiego dnia codziennego w wielu różnych obszarach – od organizacji czasu począwszy, przez naukę, a na rozrywce kończąc. Oto kilka wartościowych aplikacji, które ułatwią Ci życie.

Organizacja czasu

Powiedzmy sobie szczerze, że w życiu studenta, choć jest wiele swobody i czasu na bumelowanie, to jednak przychodzi taki moment, że trzeba ostro wziąć się do pracy. Ten, kto imprezował, musi często nadrabiać zaległości i gonić terminy. W takich sytuacjach przydają się aplikacje, które ułatwiają organizację czasu. Jedną z nich jest “School Planner” umożliwiający przygotowanie dokładnego planu zajęć razem z numerami sal i innymi przydatnymi informacjami. Planer pozwala w prosty sposób prowadzić swój kalendarz. Przypomina o ważnych spotkaniach i wydarzeniach, takich jak kolokwium czy zaliczenie. Z nią po prostu nie da się o czymś ważnym zapomnieć.

Nieco inną aplikacją, która ułatwia organizację czasu jest WorkTime. Bardziej niż klasyczny terminarz jest to apka umożliwiająca dokładną analizę tego, na co i w jaki sposób wykorzystujemy nasz czas. Jest to coś w rodzaju kontroli, która dzięki wskazówkom oraz analityce i automatycznie generowanym raportom pomaga nam zwiększyć naszą efektywność. Co ciekawe, jest to także aplikacja, która świetnie przyda się już w organizacji czasu zawodowego, ułatwiając freelancerom obliczanie czasu poświęconego różnym zadaniom oraz uzyskanego z nich przychodu.

Wsparcie w nauce

Aplikacji, które ułatwiają naukę czy też zdobywanie materiałów do tego potrzebnych, jest bardzo wiele. Każdy student dobrze wie, że na zajęciach bardzo często pracuje się z fragmentami książek, które po prostu mamy w postaci kserokopii. Zdobywanie takich materiałów z pewnością ułatwi Tiny Scaner, czyli program, który skanuje dokumenty do formatu PDF, w którym bardzo łatwo jest coś komuś udostępnić czy przerzucić na nośnik, albo w razie potrzeby po prostu wydrukować. Jeśli wiesz, że na następne zajęcia potrzeba jakichś unikalnych materiałów, a w okolicy jest właśnie ktoś, komu udało się je zdobyć, nie czekaj – po prostu użyj swojego podręcznego skanera.

Aplikacją, która przyda się zarówno w planowaniu czasu, jak i nauce, jest Evernote. Umożliwia ona dodawanie notatek tekstowych i głosowych, dyktowanie treści i nie tylko. Oprócz tego aplikacja ta działać może jak kalendarz, przypominając nam o ważnych wydarzeniach.

A co z rozrywką?

Nie samą nauką student żyje, dlatego wśród przydatnych studenckich aplikacji nie może zabraknąć tych z kategorii związanych z rozrywką, zakupami czy życiem towarzyskim.

Choć, wbrew pozorom, nie każdy student liczy grosz do pierwszego, to jednak apka z kuponami zakupowymi z pewnością będzie przydatna. Na przykład Qpony. Znajdują się tu kupony zniżkowe zarówno do dużych sieci – na przykład kin czy sklepów, ale również do mniejszych, lokalnych firm. Obsługuje wszystkie większe ośrodki akademickie, dlatego każdy z łatwością znajdzie coś dla siebie.

Jedną z ciekawszych aplikacji, służących rozrywce, jest apka Going, dzięki której łatwo i szybko dowiesz się, co dzieje się w Twoim mieście i nie przegapisz żadnego ciekawego wydarzenia.

Na koniec aplikacja z jedzeniem – wszak student też może być głodny. UberEats pomoże Ci odnaleźć dobre jedzenie w pobliżu i przy okazji trafić na ciekawą “promkę”. Zamówienie dostaniesz pod wskazany adres i niemal o każdej porze dnia i nocy.