Najlepsze strony internetowe na WordPressie

Obiegowa opinia o WordPressie głosi, że jest to platforma, która najlepiej sprawdza się przy budowaniu mniejszych stron internetowych – małych blogów czy sklepów. Jest to jednak mylne przekonanie, bowiem z WordPressa korzysta wiele naprawdę dużych i popularnych stron internetowych. Po niektórych trudno wręcz stwierdzić, że stoją właśnie na tej popularnej platformie. Poniżej wymienimy kilka z tych najlepszych, a jeśli nie wierzysz, że stoją one na WP, możesz to sprawdzić za pomocą strony isitwp.com. Niestety, ponieważ niektóre strony używają buforowania, sprawdzenie, czy “stoją” na WP nie zawsze jest możliwe. Można to jednak zrobić w dość łatwy sposób, analizując kod źródłowy strony. Krótka informacja “wp-content” wystarcza, by potwierdzić, w jakiej technologii strona została stworzona.

BBC America

Jest to kanał telewizyjny o charakterze komercyjnym, produkowany przez skrzydło telewizji BBC. Emitowane są w nim zarówno różne programy autorskie, przygotowanie specjalnie na ten kanał, jak i materiały komercyjne z innych telewizji.

Strona Mercedes Benz

Mercedes to jedna z najbardziej znanych na świecie marek aut. Liczba odwiedzin użytkowników w tym serwisie jest z pewnością imponująca. Strona ta także “stoi” na WordPressie. Znajduje się tu wiele ciekawych informacji o samochodach tej marki, a także inne przydatne wiadomości, związanych z projektowaniem, historią marki oraz oczywiście autami, jakie obecnie są w sprzedaży.

Poczta Polska

Oto strona z rodzimego podwórka. Bezsprzecznie Poczta Polska, choć niektórzy wieszczą jej rychły upadek, nadal należy do największych podmiotów w dziedzinie dostarczania korespondencji, przesyłek pocztowych i kurierskich. PP świadczy też usługi z zakresu bankowości, oraz szereg usług świadczonych różnym podmiotom gospodarczym. Jej storna być może nie należy do najciekawszych, ale jest zbudowana na WordPressie i biorąc pod uwagę fakt, że jest to firma państwowa, świetnie daje sobie radę.

Ministerstwo Edukacji Narodowej

To kolejna strona rządowego podmiotu, tym razem polskiego MEN. Jest na niej kilka zakładek, a wygląd jest raczej stonowany, dostosowany do charakteru serwisu. Na głównej stronie zastosowano prosty, kafelkowy układ. Wszystko zorganizowane jest w sposób przejrzysty, a odnalezienie potrzebnej treści ułatwia wyszukiwarka.

The New Yorker

Ta gazeta zdecydowanie należy do najbardziej znanych i poczytnych na świecie i szczyci się ponad 90-letnią tradycją. Jej strona internetowa także należy do tych, które postawiono na szablonie WordPressa. Znajdują się tu przeróżne informacje z zakresu kultury, literatury i sztuki, publikacje najnowsze oraz archiwalne, oraz oczywiście newsy z całego świata z zakresu polityki czy gospodarki. Dostępne są też liczne podcasty, materiały wideo i nie tylko. Wybrany szablon jest nowoczesny, przejrzysty i minimalistyczny.

Sony Music

Teraz coś ze świata muzyki. Sony Music jest jednym z największych wydawców muzyki na świecie, a jego strona także została postawiona na WP. Mamy tu przejrzystą nawigację z zakładkami na szczycie strony, materiały wideo oraz muzyczne newsy. Po prawej stornie serwisu umieszczono wejście do zakładki FAQ, a także zainstalowano wtyczkę social mediową. Elementem przyciągającym uwagę jest banner, zainstalowany w szczycie strony.

Microsoft News

Coś ze świata komputerów i IT. Strona Microsoft News ma przejrzysty układ, w którym zastosowano kafelki. Zamiast licznych zakładek na górze strony, wiele odnośników zamieszczono w boksie po prawej stronie. Osoby, poszukujące jeszcze więcej informacji o firmie, sklepie czy produktach, odpowiednie linki znajdą w stopce strony. Cały serwis jest przejrzysty i niezwykle przyjazny.

People

Na koniec jeszcze coś z wielkiego świata polityki i show-biznesu. Z kodzie źródłowym strony magazynu “People” także znajdziemy element “wp-content”, co oczywiście świadczy o tym, że i ta strona została zbudowana w technologii WordPressa. Jest to serwis, który z pewnością znają miłośnicy newsów z zakresu polityki, gospodarki, show-biznesu, kultury, rozrywki i lifestyle’u. Jest to szablon o nowoczesnej stylistyce, przejrzysty, zwracający uwagę przede wszystkim zdjęciami oraz ciekawymi fontami. 

Powyższe przykłady pokazują, że wbrew różnym opiniom WordPress wcale nie jest narzędziem, z którego korzystać mogą tylko mniejsze firmy, tworzące serwisy o lokalnym zasięgu. I jak widać, WordPress sprawdza się u nich świetnie.